9 речей, що визначають термін служби слухових апаратів
При виборі нової пари слухових апаратів важливо враховувати, скільки часу вони прослужать. Як і при купівлі автомобіля, фактичний термін служби може сильно варіюватися від пристрою до пристрою.
Фахівці індустрії виділяють щонайменше дев’ять факторів, які впливають на середній термін служби слухового апарата. Зазвичай, сучасні високоякісні пристрої служать від трьох до семи років.
Однак, майте на увазі, що двоє людей можуть купити слухові апарати тієї ж самої марки, і вони прослужать різний час. Якщо ви хочете, щоб ваші пристрої служили довше, добре доглядайте за ними та звертайте увагу на наступні 9 речей.
1. Матеріали, з яких виготовлені слухові апарати
Хоча вони спроєктовані для тривалого використання, слухові апарати виготовляються з пластику, металу, силікону, полімерів та інших матеріалів, які з часом можуть руйнуватися. Більшість сучасних слухових апаратів мають захисне покриття для стійкості до води, пилу та вологи, але все одно слід поводитися з ними обережно, щоб захистити їх від ударів і пошкоджень.
2. Частота чищення (вдома і професійно)
Вушна сірка, волога, пил, шкірні жири, піт, екстремальні температури та сонячне світло впливають на тривалість служби будь-якого слухового апарата. Щоб продовжити термін служби своїх пристроїв, чистьте їх щодня, як це рекомендує ваш аудіолог, і проводьте професійне чищення в центрі корекції слуху або клініці кожні три-чотири місяці.
3. Середовище, в якому вони використовуються
Слухові апарати, які постійно знаходяться у вологих або пилових середовищах, часто мають більше проблем з продуктивністю, ніж інші пристрої. Якщо вас турбують умови, в яких ви носите слухові апарати, проконсультуйтеся зі своїм слухопротезистом щодо захисних заходів. Можливо, вам знадобляться захисні чохли або треба буде частіше проводити професійне чищення, щоб подовжити термін служби слухових апаратів.
4. Тип батареї
Для перезаряджуваних слухових апаратів літієві батареї служать близько чотирьох-п’яти років. Як і у випадку зі смартфонами, термін служби батареї зменшується з часом використання пристрою. Якщо ви помічаєте, що батарея розряджається швидше, ніж зазвичай, поговоріть зі своїм спеціалістом зі слухових апаратів про можливість заміни батарей або придбання нових пристроїв.
Слухові апарати з одноразовими батареями можуть не мати таких проблем, але їх теж слід доглядати. Футляр з осушувачем допоможе зберігати їх сухими, що також продовжить їх термін служби.
5. Дизайн слухових апаратів
В індустрії слухових апаратів заведено вважати, що завушні (BTE) моделі мають довший термін служби, ніж внутрішньовушні (ITE). Це пояснюється тим, що більше електронних компонентів знаходяться у вологому середовищі вушного каналу в ITE апаратах. Однак, недавні технічні досягнення в нанопокриттях внутрішніх і зовнішніх компонентів можуть незабаром зробити цей фактор впливу на довговічність пристроїв неактуальним.
6. Фізіологія вашого тіла
У деяких людей дуже жирна шкіра, вони виробляють багато вушної сірки або сильно потіють – всі ці фактори також можуть впливати на тривалість служби слухового апарата. Ви не можете контролювати ці речі, але якщо у вас є такі фізіологічні особливості, обговоріть їх зі своїм аудіологом при виборі слухових апаратів.
7. Частота технічного обслуговування
Більшість слухових апаратів мають деякі легкозамінні частини, такі як захисні фільтри від сірки, трубки для вушних вкладишів та силіконові насадки. Ці частини регулярно замінюються під час рекомендованих регулярних відвідувань аудіолога.
Існують інші деталі, які зазвичай можна замінити або відремонтувати в клініці, якщо вони пошкоджені або не функціонують, такі як дверцята батарейного відсіку, вушні вкладиші, зовнішні динаміки та мікрофонні кришки.
Ці види технічного обслуговування дуже важливі для того, щоб ваші слухові апарати служили якнайдовше.
8. Технічні досягнення
Застарілість може стати проблемою для слухових апаратів. Через кілька років (зазвичай від п’яти до десяти) виробники пристроїв можуть припинити виготовлення запасних частин для певних моделей, що може ускладнити або зробити неможливим їх ремонт. Програмне забезпечення для налаштування пристроїв також може стати застарілим, що часто ускладнює технічне обслуговування таких слухових апаратів.
Найпрогресивніші технології, що були доступними шість чи сім років тому, сьогодні вважаються базовими. Тому якщо ви хочете користуватися всіма перевагами нових технологічних розробок, будьте готові міняти свої пристрої кожні чотири-п’ять років.
9. Зміна ваших потреб
Все, що описано до цього моменту, стосується самих слухових апаратів. Але зміна потреб користувача також може впливати на тривалість їх служби. Іноді через кілька років втрата слуху людини може прогресувати до такої міри, що їй стане необхідний більш потужний слуховий апарат або кохлеарний імплантат. Якщо у людини розвивається тинітус, вона може захотіти слуховий апарат з функцією маскування тинітусу.
Вибираючи нові слухові апарати, важливо враховувати багато чинників, які можуть вплинути на їхню тривалість служби. Виконання регулярного догляду, дотримання рекомендацій вашого аудіолога та обрання відповідних до вашого способу життя моделей допоможе значно продовжити термін їхньої експлуатації.