You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
 • Ваш кошик порожній!

Підбір слухових апаратів

 1. Кандидати для слухопротезування

  Якщо ваша проблема зі слухом не піддається консервативному або оперативному лікуванню або лікування не приносить бажаного результату, необхідно вдатися до слухопротезування. Чим раніше людина компенсує зниження слуху, тим більше вона буде задоволена результатом слухопротезування. Відтягування процеса слухопротезування призводить до незворотних наслідків в корі головного мозку і не дозволяє відновити слух до бажаного рівня розбірливості мови. Вирази лікарів "вам ще рано" або "поки не треба" некоректні і йдуть в епоху аналогового слухопротезування, коли пристрої були такої низької якості, що їх використання відтягували до крайнього ступеня втрати слуху. Єдине показання до слухопротезуванню - ваше бажання поліпшити слух до необхідного рівня.

 2. Як підбираються слуховий апарат?

  Щоб правильно здійснити підбір слухового апарата, важливо чітко розуміти свої потреби і знати ступінь втрати слуху. Як правило, жоден користувач не може точно визначити скільки відсотків слуху у нього відсутні і який слуховий апарат йому потрібен. Тому ніхто не зможе відповісти вам по телефону, який саме слуховий апарат необхідний і скільки він може коштувати. Перше, що вам необхідно зробити - отримати детальну консультацію про слух, слухопротезування, сучасні слухові апарати і додаткові засоби поліпшення слухової функції. У наших центрах слухопротезування на підбір слухововго апарату ціна безкоштовна.Записатися на консультацію до фахівця зі слухопротезування.

 3. Що потрібно взяти з собою?

  Якщо у Вас є необхідні дослідження слухової функції (аудіограма, КСВП, інше) їх потрібно взяти з собою. Спеціаліст визначить "свіжість" досліджень і при необхідності проведе тестування на предмет виявлення порогів слуху (основних даних, необхідних для слухопротезування). Навіть найстаріші дослідження необхідні для складання повної картини динаміки вашого слуху. Якщо у вас є які-небудь пристрої поліпшення слуху або слухові апарати, також візьміть їх з собою. Фахівцю необхідно знати до чого ви звикли або, навпаки, не змогли звикнути. Візьміть аудіограму та слухові апарати, якщо вони у вас є.

 4. Вибір потужності слухових апаратів

  За аудіометричною кривою визначається ступінь втрати слуху для підбору необхідного посилення в слуховому апараті. Чим вище ступінь втрати слуху, тим потужніший слуховий апарат необхідно і, на жаль, меншою буде ступінь легкості сприйняття мови. Важкі ступені втрати слуху протезують з використанням візуального контакту, тобто користувачеві потрібно стежити за губами, мімікою. Потужність слухового апарату необхідно підбирати з урахуванням невеликого запасу на 5 років (термін служби слухових апаратів). Не потрібно робити великий запас посилення, так як потужність апарату безпосередньо впливає на частотний діапазон відтворення. Чим вище потужність, тим бідніше діапазон частот слухового апарату.

 5. Вибір вигляду слухових апаратів

  Спеціаліст центру слухопротезування розповість вам які саме види слухових апаратів зможуть компенсувати вашу втрату слуху. В даний час існує безліч модифікацій слухових апаратів - від наймініатюрніших внутрішньовушних до найпотужніших завушних моделей. Необхідно чітко розуміти і усвідомлювати всю складність експлуатації слухових апаратів різних типів, щоб правильно вибрати модель. Найменші апарати не здатні компенсувати важкі втрати слуху, а внутрішньовушні моделі вимагають більш ретельного догляду. Збалансуйте косметичну вигоду з легкістю використання.​

 6. Один або два?

  Якщо втрата слуху на одному вусі - протезують одне вухо. Якщо втрата слуху на обох вухах - необхідно два слухових апарати, і крапка. Це правило має діяти як закон при підборі слухових апаратів як для дітей так і для дорослих та літніх людей. Спеціаліст із слухопротезування пояснить вам всі переваги бінаурального слухопротезування (тобто обох вух), а їх чимало: менша втомлюваність, локалізація звуку, краща розбірливість у шумі, велика дистанція сприйняття звуку і інші. Ми керуємося правилом: "Краще два слухових апарати з меншим функціоналом, ніж один високотехнологічний". Два вуха - два апарати. Одне вухо - один апарат.​

 7. Функціонал

  Спеціаліст із слухопротезування з’ясує ваші потреби, згідно зі стилем вашого життя і запропонує вам необхідний технологічний рівень слухового апарата. В даний час існує 4 основних технологічних рівня слухових апаратів: преміум, бізнес, стандарт, ессеншл, а також найменш функціональний базовий рівень. Ми виділяємо ще економ-рівень - більш дешевий варіант базового рівня, як правило, це слухові апарати без здійснення комп'ютерної настройки. Пам'ятайте, щоб бути задоволеним слуховими апаратами, необхідно розуміти, що вони можуть! Користь для вашого слуху визначає не ціна слухового апарату і, тим більше, не фірма-виробник, а функціонал, який буде забезпечувати хорошу чутність в різних слухових ситуаціях.

 8. Примірка апаратів

  Отже, ви вибрали підходящий технологічний рівень. Спеціаліст запропонує вам кілька апаратів даного класу від різних виробників. Дуже важливо порівняти роботу різних слухових апаратів. На даному етапі необхідно відкинути в сторону стереотипи "кращий бренд", "лідер в галузі", "найкраща фірма" та інші і зосередити свою увагу на якості звуку та змінах вашого слуху зі слуховим апаратом. Пам'ятайте, не може бути однієї конкретної моделі для вашої втрати слуху. Якщо вам рекомендують тільки одну модель одного бренду, вас обмежують у виборі. Завжди є альтернатива в інших виробників. Ви самостійно повинні вибрати найбільш комфортний апарат.

 9. Пробний період використання

  ​​Якщо в умовах офісу ви не зможете визначитись з вибором апарату необхідної моделі, ви можете скористатися послугою пробного носіння. Так як деякі функції слухового апарату працюють у специфічних акустичних умовах, щоб зрозуміти їх переваги потрібно випробувати слухові апарати саме в тих ситуаціях. Ви можете випробувати різні технологічні рівні, щоб точно визначити найбільш необхідний і не переплачувати за те, що не буде використовуватися. Для пробного носіння надаються апарати преміум, бізнес, стандарт та ессеншл рівнів у формфакторі BTE (стандартні завушні моделі). Для апробації слухових апаратів рівня базовий і економ в центрах слухопротезування створені всі умови. Безоплатний пробний період використання - 7 днів.

 10. Виготовлення індивідуальної отопластіки

  Ви визначилися з вибором слухових апаратів, настала черга індивідуалізації ваших приладів. Для придбання внутрішньовушної моделі необхідно індивідуальне виготовлення корпусу слухового апарату (від 1 до 7 днів). Для використання завушних апаратів необхідно виготовлення індивідуальних вушних вкладинок (від 1 до 7 днів) або ж підбір необхідних тонких трубок, винесених телефонів і відповідних наконечників (проводиться в день підбору слухового апарату). Стандартні вкладинки використовуються тимчасово до виготовлення індивідуальних,  крім деяких видів наконечників для тонких трубок і винесених ресиверів слухових аппартів.