You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
  • Ваш кошик порожній!

Конструкція слухових апаратів

Сучасні слухові апарати – це високотехнологічні електронні слухові пристрої, які призначаються людям з порушеннями слуху за медичними показниками. Аналоговий тип слухових апаратів практично віджив своє та відійшов у минуле. Воно й не дивно, адже якість цифрового звуку та неймовірні можливості налаштування слухових апаратів сучасного зразка, залишають аналогові пристрої далеко позаду та відкривають для користувачів абсолютно новий світ звуків. В даній статті ми спробуємо максимально просто описати деталі механізму слухового апарата, тим самим відповівши на деякі питання клієнтів.

Не зважаючи на існування декількох видів цифрових слухових пристроїв (завушені, завушені з технологією винесеного телефона, внутрішньовушні, внутрішньоканальні, глибококанальні) особливості конструкції слухових апаратів практично однакові.

Конструкція слухового апарату має такі складові:

  • Мікрофон – цей компонент призначений для уловлювання звуків та передачі їх до слухового пристрою. Він може бути один, а може бути декілька.
  • Мікропроцесор – потужний електронний чіп, однією з основних функцій якого є підсилення звуку до необхідного рівня децибел. Це найпростіший опис тих складних процесів, які виконує чіп слухового апарата. Чіп протягом секунди здійснює десятки розрахункових операцій. Це можливо завдяки складній схемі алгоритмічних дій.
  • Телефон (ресивер) – передає вже оброблений звук до внутрішньовушних слухових каналів. В основному розміщується у корпусі слухового апарату, крім завушених моделей з технологією винесеного телефону. В останньому варіанті телефон знаходиться всередині індивідуальної вушної вкладинки безпосередньо біля барабанної перетинки.
  • Батарейний відсік – місце, куди вставляються елементи живлення. Розмір батарейного відсіку залежить від розміру батарейки.

 

Конструкція слухових апаратів побудована таким чином, що всі перелічені складові частини розміщуються всередині корпусу. Тому чим потужніша модель пристрою, тим вона більша, оскільки потужніший чіп більший за розміром від менш потужного, потужніший елемент живлення більший за розміром від менш потужного і для всіх цих складових знайдеться місцинка всередині корпусу.

У завушених моделях слухових апаратів є ще деталі, які розміщені поза корпусом – звуководна трубка, яка з’єднує корпус з вушною вкладинкою, і сама вушна вкладинка, що розміщується у вусі людини.

 

Мікрочіп, який міститься всередині корпусу – найголовніша деталь слухового апарата. Саме алгоритми його роботи та індивідуальні налаштування роблять роботу слухового апарата складнішою навіть за роботу комп’ютера та забезпечують максимальну корекцію слуху у кожному конкретному випадку його втрати.

 


Більш детальну інформацію про слухові апарати, їх види та структуру ви можете отримати, записавшись на прийом до фахівців нашого центру слухопротезування у місті Київ та інших містах України. Карту розташування філій компанії «Все для вуха» можна знайти тут

Повне розуміння та володіння інформацією допоможе вам зробити правильний вибір слухового рішення!