You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
  • Ваш кошик порожній!

Принцип роботи слухових апаратів

 

Слухові апарати – прилади, які сміливо можна назвати чудом сучасної техніки та технології. Вони являють собою невеликі витончені пристрої, які виконують завдання, яке дає їм свою назву. Слухові апарати допомагають людині почути, але вони не відновлюють слух. Якщо у людини втрата слуху в обох вухах, фахівець із слухопротезування, швидше за все, порекомендує носити два слухові апарати, по одному на кожне вухо. Це забезпечить кращу подачу звукових сигналів до вашого мозку. 

Незалежно від виробника, стилю чи моделі, всі слухові апарати функціонують аналогічно, мають практично однакові електронні частини та практично однакові особливості роботи слухового апарата.

 

Як працює слуховий апарат?

 

Усі слухові апарати мають у своєму складі три частини: мікрофон, підсилювач і телефон.

Перша частина, яка приймає звук – це мікрофон. Він їх приймає і перетворює на звукові хвилі, зібрані в електричні сигнали. Цю частину слухового апарата можна сприйняти як своєрідного перекладача. Він перетворює (перекладає) звуки із звукових хвиль в сигнал, який потім проходить своєрідну обробку підсилювачем. Назва цієї частини слухового апарата говорить сама за себе – цей елемент підсилює сигнал, що надійшов з мікрофона. Після проходження звукопідсилюючої операції сигнал йде до телефона (ресивера, динаміка). Телефон приймає посилений електронний сигнал і подає його у вухо, як крихітний гучномовець.  Як тільки звук досягає равлика, волосяні клітини всередині відповідають за перетворення сигналу в нейронні сигнали, що надсилаються до мозку, дозволяючи «чути».

 

Аналоговий та цифровий слухові апарати

 

Усі слухові апарати - електронні медичні пристрої. Однак вони можуть обробляти електричні сигнали, що генеруються або в аналоговій, або в цифровій формі. 

 

Аналоговий - це оригінальний тип передачі звуку. Принцип роботи слухового апарата з аналоговою формою передачі звуку відбувається так - сигнал пересувається від одного механізму до іншого, не змінюючи форми. Звукові хвилі, підхоплені мікрофоном, такі ж, як і сигнал, що передається волосяними клітинами, просто електронний і посилений. 

 

Цифровий. Більшість сучасних слухових апаратів є цифровими. Принцип роботи слухових апаратів з цифровим видом передачі звуку дещо інша. Цифрові пристрої приймають звуковий сигнал, підхоплений мікрофоном, і розбивають його на двійковий код, перш ніж він потрапить на підсилювач. Цей двійковий код - це та сама серія 1 і 0, яка використовується в комп'ютерних зв’язках. Цифрова передача даних настільки велика, що крім передачі даних, вона може включати інформацію про вихідну передачу. Ця інформація допомагає виявити помилки в передачі. Також використання цифрової передачі дозволяє програмувати пристрій діяти певним чином для певних тонів. Ці пристрої також можуть програмуватися таким чином, щоб відповідати точним потребам людини, що робить їх чудовими, коли втрата слуху не однакова на всіх частотах.

 


Фахівці компанії «Все для вуха» допоможуть вам зробити правильний вибір слухового рішення. Якщо вам вже відомо про зниження вашого слуху – запишіться на прийом та отримайте повноцінну консультацію стосовно слухопротезування.

Якщо втрата слуху тільки підозрюється, вам треба спочатку пройти обстеження. Це також можна зробити у нас.

Попередній запис можливий через форму запису на сайті, або по одному з телефонів, або у розділі контакти.