4 основні ранні ознаки втрати слуху

Це може статися з ким завгодно в будь-якому віці. Тож поговоримо про деякі попереджувальні знаки, які можуть свідчити про погіршення слуху, а також про те, як захистити свій слух від вікових змін.
Хоча ми часто вважаємо глухоту притаманною лише літніми людьми, насправді це не так. Існує багато симптомів втрати слуху, які можуть з’являтися у людей будь-якого віку. Відрізняючи їх, можна запобігти подальшому розвитку слухових вад, завчасно звернувшись до лікаря. Розглянемо кілька ключових ознак того, що настав час перевірити слух, які виділяють сурдологи.
1. Вам важко вести розмову.
Необхідність напружувати слух під час розмови з іншими – вірна ознака його погіршення. Через втрату слуху вам може бути складно чітко розрізняти звуки при наявності фонового шуму або ж постійно просити людей повторити сказане. Знайома ситуація? Тоді покваптеся записатися до спеціаліста.
2. Вам необхідно збільшувати гучність аудіо.
Якщо ви часто чуєте прохання приглушити від інших людей або налякані цифрою, яку бачите на регуляторі гучності, це може бути ознакою того, що настав час перевірити вуха.
3. У вас дзвенить у вухах.
Шум у вухах також може бути ознакою втрати слуху. Деякі люди можуть відчувати постійний дзвін, дзижчання, біль або тиск в одному або обох вухах. Також може бути погано чути одну сторону, важко визначити, звідки лунають звуки, або ваш власний голос може звучати інакше.
4. Вам стало важко чути побутові або природні звуки.
Якщо вам раптом стало важко щебетання птахів, дощ або інші звуки природи, можливо, це тривожний дзвіночок. Це також стосується звичайних побутових звуків як-то шум киплячої води або сигнал пральної машини.
Перевірка слуху має вирішальне значення, навіть якщо ви молоді.
Пізня діагностика втрати слуху може мати й довгострокові наслідки для здоров’я. Якщо глухоту не лікувати, вона створює значні перешкоди здоровому старінню.
Дослідження показують, що нелікована втрата слуху пов’язана з посиленням соціальної ізоляції та самотності, виникненням труднощів зі зберігання рівноваги та підвищеним ризиком падінь. Ментальне здоров’я та когнітивні здібності також можуть зазнати негативних наслідків від недбалого ставлення до проблем зі слухом. Але є і світла сторона: використання слухових апаратів може уповільнити зниження когнітивних функцій.
Про засоби захисту слуху від вікових змін
Незалежно від того, чи підозрюєте ви, що втрачаєте слух, чи бажаєте цьому запобігти, є кілька надійних стратегій, які допоможуть вам захистити свій слух у будь-якому віці.
- По можливості уникайте шумних місць.
- Використовуйте затички для вух або навушники з шумопоглинанням, коли знаходитесь у шумному середовищі.
- Зменшуйте гучність під час перегляду телевізора, прослуховування музики та використання навушників.
- Регулярно перевіряйте свій слух у сурдолога.
Якщо ви живете в шумному місті, можете спробувати облаштувати звукоізоляцію у певних зонах вашого дому. Краще рішення для цього – панелі з акустичного поролону. Більш бюджетний варіант – шпалери, додаткові ковдри та подушки в кімнатах, а також щільні штори, які ефективно знижують рівень шуму.
Глухота може пригнічувати та ізолювати кожного, хто її відчуває, але вміння вчасно розпізнати її ознаки може допомогти запобігти подальшому погіршенню слуху. Рання діагностика та відповідний догляд за вухами допоможуть уникнути ускладнень та довготривалих наслідків втрати слуху, тому, якщо ви давно не були в аудіолога, не гайте часу та запишіться на прийом.