Внутрішньовушні слухові апарати
Внутрішньовушні слухові апарати називаються так тому, що всі компоненти та частини слухового апарату знаходяться в корпусі, який розміщується у вусі користувача. Корпус слухових апаратів виготовляється за індивідуальним зліпком слухового проходу користувача і повністю повторює його анатомічну будову. Це виключає такий неприємний момент при користуванні слуховими апаратами як свист.
Внутрішньовушні слухові апарати поділяються на 5 типів:
1. Внутрішньовушні слухові апарати на повну вушну раковину (ITE FS)
2. Внутрішньовушні на половину вушної раковини (ITE HS)
3. Внутрішньоканальні (ITC)
4. Глибококанальні (CIC)
5. Невидимі (IIC)
Різницю у розмірах внутрішньовушних слухових апаратів та їх розміщення у вусі добре видно на цій схемі:
Внутрішньовушний слуховий апарат задовільняє найпоширенішу вимогу користувачів – непомітність. Завдяки своєму розміру та кольору внутрішньовушні слухові апарати важко помітні для оточуючих (крім ITE FS). Разом з тим, саме через маленькі розміри такі апарати мають значно меншу потужність та обмежені в опціях, і тому вони не здатні коригувати всі ступені втрати слуху. Також з причини маленьких розмірів, їх енергоємність значно нижча ніж у завушних слухових апаратів, тому що у маленький корпус неможливо помістити великий батарейний відсік, а, відтак, і більшу батарейку. Чим менша батарейка, тим менш тривалий час вона служить. Ще однією особливістю внутрішньовушних слухових апаратів є необхідність витягання апарата з вуха для заміни батарейки.
Особливості користування внутрішньовушними слуховими апаратами користувачами різних вікових категорій
Людям старшого покоління буде важко користуватися такими слуховими апаратами, через те, що вони з віком втратили природню гнучкість пальців і їх дрібна моторика вже не працює належним чином, тому їм буде важко і втримати мініатюрний пристрій в руках, і поміняти батарейку, і здійснювати інші операції.
Дітям не рекомендується користуватися внутрішньовушними апаратами через те, що їх вуха постійно змінюються під впливом фізіологічного росту. А часто міняти внутрішньовушні апарати як мінімум не доцільно економічно. Та й звикнути дітям до того, що всередині вуха щось треба постійно носити значно важче, ніж дорослим людям.
Ціни на внутрішньовушні слухові апарати можуть дещо відрізнятися від цін на інші види слухових апаратів одного технологічного рівня. Це пов’язано з необхідністю здійснення додаткових операцій для виготовлення індивідуального корпусу слухового апарата для конкретного клієнта.
Внутрішньовушний слуховий апарат купити в Україні наразі не складає проблеми. Але обовязковими умовами перед покупкою мають бути огляд лікаря, отоскопія та аудіометричне дослідження