Шкода від навушників

З давніх-давен люди люблять слухати музику. Це популярний вид проведення часу та дозвілля. Музика додає людям настрою у під час подорожі, в дорозі на роботу, вдома. Найпопулярнішим форматом прослуховування музики є навушники. Сьогодні важко уявити вулицю міста без людей в навушниках. Навушники стали невід'ємною частиною повсякденного життя, особливо молоді. Слухати музику на вулиці, в транспорті, на лекціях, під час занять спортом, в магазині чи будь-де стало такою ж буденною справою як і чистити зуби двічі на день. Але чи несе користь таке захоплення прослуховуванням музики в навушниках - це вже інше питання. І відповідь, на жаль, тут буде не на користь цих аксесуарів. Та, щоб розібратися в питанні чи шкідливо слухати музику в навушниках, треба вивчити їх види.
Види навушників
Навушники поділяються на 2 типи в залежності від типу їх конструкції, які у свою чергу поділяються ще на свої види.
1. Накладні.
Назва говорить сама за себе - це тип навушників, які накладаються (вдягаються) зверху на вушну раковину. Накладні навушники бувають двох видів:
- моніторні
Це навушники, які характеризуються своєю масивністю, але разом з тим у них чудова звукоізоляція. В цих навушниках користувачу немає потреби робити високу гучність, тим більше, доводити її до максимуму. Це найкращий варіант для людей, які працюють у музичній сфері і вони віддають перевагу саме такому виду цих аксесуарів. Однак, підлітки та молодь не дуже полюбляють цей вид навушників через їх розмір. Головною ж перевагою моніторних навушників є те, що вони не мають шкідливого впливу на слух і фахівці рекомендують використовувати саме такі навушники не тільки професіоналам, дотичним до музичної індустрії, а й звичайним меломанам.
- накладні
2. Вставні.
Так само з назви зрозуміло, що такі навушники вставляються у вухо, а значить вони мають маленькі розміри і у свою чергу поділяються на два види:
- таблетки, гудзики, вкладиші
Такі побутові назви має цей вид навушників. Їх конструкція та використання передбачає подання звукових сигналів одразу до барабанної перетинки. Це гірший варіант ніж накладні навушники. В цьому випадку порушується природній звуковий шлях, а саме: звук оминає вушну раковину. Крім того, у таких навушників низький рівень звукоізоляції і людина, щоб чути краще музику робить гучність все голосніше і голосніше, особливо, коли потрапляє в гучне середовище. Саме з цієї причини ці навушники мають негативний вплив на слух користувача.
- вакуумні навушники або внутрішньоканальні
Характерною ознакою цього виду навушників є те, що вони не просто вставляються у вуха,а мають глибоку та герметичну посадку.
Навколо цього виду навушників виникає найбільше питань: чи псують навушники слух, чим небезпечні навушники та інші.
Вакуумні навушники: плюси та мінуси
Вакуумні навушники не просто заполонили ринок музичних аксесуарів, а ще й здобули неабияку популярність серед користувачів. І це зрозуміло, адже, маленькі розміри, зручна конструкція, високий рівень ізоляції зовнішніх звуків, герметична посадка у слуховому каналі забезпечують якісне прослуховування музики в будь-яких ситуаціях.
Але ці ж переваги є і недоліками цього виду навушників.
При повній шумоізоляції справді дуже гарно чутно музику, але якщо користувач робить гучність занадто високою або й зовсім максимальною, то це небезпечно для органів слуху користувача. У цьому разі звук подається прямо до барабанної перетинки. Якщо гучність висока, то звук буде концентрований та потужний. Дія таких звуків на слухові систему людини протягом тривалого часу має негативні наслідки. Оскільки, клітини внутрішнього вуха будуть піддаватися постійному впливу значних коливань, що скоро призведе до перевантажень. А тривалі перевантаження неодмінно призведуть до таких неприємних наслідків як втрата слуху.
Чи можна знизити шкоду навушників?
Прослуховування музики для більшості населення - це невід'ємна частина життя, вона допомагає як зарядитися енергією так і розслабитися. Поряд з цим це заняття має певні ризики не тільки для здорового слуху, а й для життя взагалі. Наприклад, на вулиці, під час пішохідного руху або під час велопрогулянок, прослуховування музики в навушниках на високій гучності веде до дезорієнтації у просторі, до того, що людина перестає чути сигнали, які попереджають про небезпеку та може призвести до ДТП.
Якщо вакуумні навушники шкідливі, але найпопулярніші серед меломанів різного віку, треба окреслити правила для того, щоб користування ними було більш безпечним та не шкодило слуху.
1. Слухати музику на безпечній гучності.
Кожен виробник музичних аксесуарів зазначає в інструкції гучність, перейшовши межі якої людина може зашкодити своєму слуху. Зі свого боку, будь-які девайси, що мають функцію прослуховування музики чи іншого аудіо пропонують корисну автоматичну опцію, яка попереджає користувача про зависоку гучність звуків.
2. Обираючи вакуумні навушники треба обирати якісну гарнітуру.
Навушники, які дають неякісне звучання з різноманітними перешкодами спонукають людину підвищувати гучність, щоб підвищити розбірливість музики. це відбувається на підсвідомому рівні.
3. Уважно слідкувати за часом, протягом якого ви слухаєте музику в навушниках.
Фахівці рекомендують слухати аудіо контент через навушники не більше 1,5 години в день.
4. Уникати використання вакуумних навушників під час засинання.
Слідуючи цим правилам, можна мінімізувати ризики від прослуховування музики у вакуумних навушниках. Але все-таки варто прислухатися до фахівців, які рекомендують користуватися моніторним видом гарнітури.
Користувачам слухових апаратів можна користуватися ВИКЛЮЧНО:
- накладними навушниками
- не довше 1 год на день
- на гучності не вище середньої.
У зворотному разі - використання навушників будь-якого виду призведе до погіршення стану слуху.